SİNOP DURAĞAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisanı Coşkuyla Kutladık.

23 Nisanı Coşkuyla Kutladık.

 İlçemizde 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye´nin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

Program İlçemiz Hükümet Konağı önünde  Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yalınkaya’nın çelenk sunumu ile başladı. 
Ardından, Şehit İbrahim Yiğit İlköğretim Okulu, öğretmen ve öğrencilerin hazırlayıp sunduğu müzik, şiir, danslar ile devam etti. 
Kutlamalara İlçe Kaymakamımız  Emrah Uzun, Belediye Başkanımız Ahmet Kılıçaslan,  İlçe Garnizon Komutanımız Kemal Arslan, İlçe Emniyet Müdürümüz Ahmet Tapar, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdür ve Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.  23 Nisan dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Emrah Uzun, Başkanımız Ahmet Kılıçaslan ve Garnizon Komutanımız Kemal Arslan ödüllerini verdi.

 


 

Bugün Türkiye Cumhuriyeti ve bizler için çok önemli bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Doksan Beş yıl önce bugün, Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı´nın kazanılmasında büyük rol oynayan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür.

Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları; Milli Birlik ve Beraberlik içinde kenetlenirsek ancak o zaman düşmanı yurttan atacağımıza inanıyordu. Halkı işgallere karşı biliçlendirmek, milli birliği perçinlemek için Kurtuluş Mücadelesinin meşalesini Samsun´dan yakarak Amasya, Erzurum ve Sivas´ta, düşmandan nasıl kurtulacağımızı halkımıza anlattı. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir, dedi. İşte bu ortamda Milletimiz adına karar verecek bir meclise ihtiyaç vardı.

23 Nisan 1920´de, vatanın her yerinden gelen temsilcilerle Türkiye Büyük Millet Meclisi Ankara´da açıldı. İşte, Milletimiz için bu kadar önemli olan 23 Nisan tarihi, Atatürk tarafından Türk çocuklarına bayram olarak hediye edilmiştir. 1979 yılından itibaren de dünyanın tek çocuk bayramı olarak, dünya çocuklarıyla birlikte kutluyoruz.Geleceğimizin teminatı sizlersiniz.Çağın ilerisinde olmak için çok çalışmalısınız.

Çocuklar, gün sizin gününüzdür. Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Hepimize Kutlu Olsun!....

 

 

 

 

Müdürlüğümüz olarak  bu güzel proğramı hazırlayan  Şehit İbrahim Yiğit İlkokulu Müdürüne ,Öğretmenlerine,öğrencilerine  ve emeği  geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gökırmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No 9 Durağan / SİNOP - 0 368 416 11 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.