SİNOP DURAĞAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ´ Ü ANDIK

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ´ Ü ANDIK.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ´ Ü ANDIK

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ´ Ü ANDIK

Tarihin ender yetiştirdiği şahsiyetlerden, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 77. yılında rahmet ve şükranla andık. 
Atatürk´ü anma programı 10 Kasım Salı günü saat 08:55’de Atatürk anıtına çelenklerin koyulması ile başladı. Törene, İlçe Kaymakamımız Turan Soğukoluk, Garnizon Komutanımız Kemal Arslan, Belediye Başkan Vekilimiz Salih Yılmaz, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Vatandaşlar ve öğrencilerimiz katıldı. Çelenk koyma töreni sonrasında atamızın hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’de verilen işaret ile birlikte törende bulunan tüm resmi ve sivil araçlar siren ve klaksonlarını çalarken 2 dakikalık saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşımız okundu. Sonrasında Bayrağımız yarıya kadar indi. Çelenk koyma töreni sonrasında Durağan İmam Hatip Lisesi Konferans salonun da devam eden programda Atatürk ile ilgili şiirler okundu. Atatürk’ün hayatı ile ilgili sunum gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gökırmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No 9 Durağan / SİNOP - 0 368 416 11 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.