SİNOP DURAĞAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı.

İlköğretim Haftası Kutlandı.
İlköğretim Haftası Kutlandı.

İlçemizde "İlköğretim Haftası" nedeniyle düzenlenen programla 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı başladı.

İlçemizde İlköğretim Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi. Şehit İbrahim Yiğit  İlkokulu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından okul öğrencileri tarafından İlköğretim Haftasının önemini anlatan şiirler okundu.


Açılış programına İlçe Kaymakamımız  Sayın Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Garnizon Komutanı Kemal Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tapar, Milli Eğitim Müdürü Nazım Yurdagül  katıldı.  

Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Yurdagül, İlköğretim 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılının başladığını, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ve inkılâplarının izinde bireyler olmalarını, yeni eğitim ve öğretim yılının sevincini yaşayan öğrencilerimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Durağan’ın  geçen yıl ki eğitim-öğretim yılında yapmış olduğu dereceyi bu yılda daha iyi bir dereceye yükseltmenin gereği ve bilincinde olarak yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını temennilerinde bulundu."İnsanların hayatında ilklerin her zaman önemdir. Hepimiz içinde ilkokul hayatımızı unutamayız. Burada ilk ve ortaokulların açılışı için buradayız. Plan program dahilinde yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlıkların tamamlandığı belirten Yurdagül; “Çocuklar bu ülkenin geleceği sizlerin omuzlarındadır." dedi.


Öğretmen, öğrenci, velilerimize ve tüm eğitim camiasına yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Başkanı Ahmet Kılıçaslan;

“Okulları olan bir milletin istikbali emniyettedir. Okul gençliğe; insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi öğretir. Bir Okul açılırsa, bin hapishane kapanır.Eğitimdir ki, bir ulusu ya özgür , bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır, yada tutsaklığa ve yoksulluğa terk eder. Bilgisiz insan meyvesiz ağaca benzer.

Bir düşünür şöyle demektedir:

 “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek,

On yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik,

Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir.” “dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gökırmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No 9 Durağan / SİNOP - 0 368 416 11 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.